" ИНТЕРБРИГАДИСТИ

ИСПАНИЯ - 1936-1938.год. и ТЕХНИТЕ НАСЛЕДНИЦИ " !
Текущее время: 29 мар 2024, 15:13

Часовой пояс: UTC + 3 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: СПОМЕНИ от ЧЕСТВАНЕТО на 50 год. от ИНТЕРБРИГАДИ в ИСПАНИЯ :
СообщениеДобавлено: 20 ноя 2016, 19:39 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 03 окт 2016, 21:00
Сообщений: 12
Откуда: България
СПОМЕНИ от50 години от ЧЕСТВАНЕТО на 50 години ИНАЛНИТЕ БРИГАДИ 1936.година в ИСПАНИЯ :Син съм на Интербригадиста ДИМИТЪР АТАНАСОВ ПАВЛОВ от Гр.Монтана. ПРЕЗ 1976 год. чрез ЦК на АБПФК,Баща ми беше поканен от Отдел Международни връзки на ЦК на БКП да участва в ЧЕСТВАНЕТО на 50 години от ИНТЕРНАЦИОЛНИТЕ БРИГАДИ 1936.година в ИСПАНИЯ. В Поканата имаше телефоти за изясняване и контакти с Организаторите от ЦК на БКП. Баща ми се обади и обясни,че е болет,след Инсулт. Казаха му,че може да отиде с придружител,член на Семейството му. Той им каза,че ще отиде със Синът си С МЕН. От ЦК му казаха,че трябва да отида да попълня Документи за Паспорти. След седмица,здравето на Баща ми се влоши и той се обади в ЦК,че неможе да отиде,от ЦК му казаха,че може само Синът му да отиде , след което да му разкаже за ЧЕСТВАНЕТО. Отидох в София в ЦК и попълних нужните документи за моя Задграничен Паспорт. Тогава работех в МВР,катоНачалник на Паспортна Служба на РДВР Михайловград. Като написах това въф Формуляра, Организаторите от ЦК ми казаха,че ще отговарям и за Сигурността на Групата. Казаха,че ще се обадят за разрешаване на отпуска и кога да дойдеме да си получиме Паспортите. След известно време ме повика Началникана РДВР Полковник Иван Дойчев,каза ми чее получено писмо от ЦК на БКП,да ми се даде платен годишен отпуст и че ще ходя в Испания. Каза ми,че трябва да взема разрешение от Министерството на Вътрешните Работи даотида в Капиталистическа страна. Отидох отново в София в ЦК при Организаторите. Оказа се,чеедин от тях е бивш служител на МВР и той се ободи на Зам.Министер Др. Генерал Шопов и се уреди всичко. Преживяни сте емоции в Испания и за срещата ми с Легендарната ДОЛОРЕС ПАСИОНАРИЯ ,ще разкажа на всеки Кайто сеинтересува ! В отделни няколко разказа,ще опиша случките и емоциите.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k3hug-aapWo


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 

Часовой пояс: UTC + 3 часа [ Летнее время ]



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.Ru, Также возможно сделать готовый форум PHPBB2 на Mybb2.ru
Русская поддержка phpBB